LİNKE TIKLAşu linkteki dosyanın içinde Action Script formatında bir komut dizisi bulunuyor. yani ps sizin yaptıklarınızı birer parametre olarak kaydediyor. ScreenShot almaktan hem daha kolay hem de daha pratik. aşamaları da teker teker inceleyebilirsiniz.
klasörün içinde bir action script bir de fırça var. fırçayı ; yırtık görünümü vermek için kullandım. fırçanın içinde foroğraflar da var ama fırça bana ait olmadığı için dokunmadım. orijinalini ekledim.

bu act. ve fırçayı ps nin içine sürükleyerek açabilrsiniz.
ps yi açtıktan sonra action script i içine sürükleyin ve yeni bir çalışma dosyası açın. 640×480 boyutlarında. ardından history tabının yanında bulunan actions tanını tıklayıp ordan papirus u bulun.orası biraz karışık olsa da bulacağınıza eminim . sonra papirus ü tek tıklayıp o minik pencerenin altındaki play tuşunu tıklayın.
işte işin yarısı bitti.
işlemler bitttikten sonra silgiyi elinize alın ve en üstteki iki layer ı ayrı ayrı şu şekle getirin(iki layer ın da farklı yerlerini silin. kopyası gibi olmasın. rastgele):

sonra fırçayı Photoshop penceresi içine sürükleyin. silgiyi tekrar elinize alıp sağ tıklayın(fırça şeklini seçmek için) en altta üst alt yanlar olmak üzere 4 tane ayrı fırça olmalı. onalrı teker teker seçerek papirüs kağıdınızın yanlarına yırtık efekti verin.ardından da kıvrılmış gibi görünmesi için kenarlara “burn” u kullanın sonuç:

Advertisements